Reishi - známa huba dlhovekosti

 

Huba Reishi, nazývaná tiež Leskokôrka obyčajná alebo Ganoderma Lucidum je známa už viac než 2500 rokov a to vďaka svojím všestranným účinkom pre ktoré bola nazývaná hubou dlhovekosti. V Japonsku je používaná bežne a jej obyvatelia patria k ľuďom s vysokým vekom dožitia. Čínska medicína ju tiež používa bežne, dokonca Reishi je tam súčasťou oficiálnych liekopisov, čo znamená, že lekári v Číne ju môžu predpisovať ako oficiálne liečivo.

Reishi huba

Výsledky čínskej medicíny patria k všeobecne uznávaným a možno aj tieto fakty vedú mnohých vedcov k neustálemu skúmaniu tejto huby. Keby sme mali len v krátkosti zhrnúť známe fakty o tejto hube, boli by to tieto: 

- Reishi obsahuje rôzne druhy polysacharidov najmä beta-glukán, preto má výrazný vplyv na posilnenie imunitného systému. Súvisí s tým aj jej antibakteriálny a antivirálny účinok.

- Odstraňuje z tela nahromadené toxické látky najmä z pečene napr. po záťaži liekmi, alkoholom alebo hepatitídou, čím ju regeneruje a posilňuje jej funkcie.
Pravdepodobne je to aj vďaka obsahu germánia, ktorého má viac ako ženšen. Tento prvok dokáže zásobovať organizmus kyslíkom a vyplavovať toxické látky.
 
Aj vďaka tomu je vhodným prostriedkom pre ľudí podstupujúcich liečbu rakoviny pomocou chemoterapie alebo rádioterapie.

 

- Ďalšou uznávanou vlastnosťou Reishi je znižovanie cholesterolu v organizme, a teda ochrana pred kardiovaskulárnymi ochoreniami.

- S kardiovaskulárnymi ochoreniami súvisí aj tvorba trombov (krvných zrazenín) a práve na zníženie ich tvorby má vplyv Reishi.

- Ľudia, ktorí trpia artritídou, môžu mať z tejto huby úžitok, vzhľadom na to, že tlmi zápalové procesy aj pomocou terpenoidov ako kyselina ganodermová a lucidová. Vedci predpokladajú, že tieto látky môžu stáť aj za jej pozitívnymi účinkami pri problémoch s pamäťou.

- Pôsobí pri uvoľňovaní histamínu, preto je odporúčaná alergikom, zastavuje tiež kašeľ.

Užívanie Reishi je dobré kombinovať s vitamínom C, pretože ten zosilňuje využitie polysacharidov z tejto huby, čím sa ešte viac zvýši už aj tak veľký antioxidačný potenciál samotnej Reishi, keďže obsahuje mnoho vitamínov a minerálnych látok, ktoré majú aj pozitívny vplyv na PH organizmu.

 V prípade záujmu o kvalitný výťažok z Reishi kliknite tu: REISHI

 

UPOZORNENIE

Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku je potrebné sa pred začatím užívania Reishi poradiť s vašim lekárom pretože Reishi tiež znižuje krvný tlak.

Ak užívate antikoagulačné lieky na prevenciu pred „zrážaním krvi“ pri kardiovaskulárnych ochoreniach je potrebné sa pred začatím užívania Reishi poradiť s vašim lekárom pretože Reishi obsahuje adenozin, ktorý tiež znižuje zrážanie krvi.

Ak užívate lieky z dôvodu autoimunitných ochorení je potrebné sa pred začatím užívania Reishi poradiť s vašim lekárom pretože Reishi má vplyv na imunitu.

Video o liečbe hubami odvysielané v televízii TA3: